Aktywny wypoczynek tylko w Czarnej Górze

Czarna Góra jest miejscem, w którym znajduje się jeden z najnowocześniejszych kompleksów narciarskich. Został stworzony na wzór ośrodków alpejskich. Niezależnie od warunków pogodowych panujących zimą, narciarze mogą cieszyć się doskonale naśnieżonymi stokami. Sztucznie naśnieżane stoki są idealne również dla snowboardzistów.

Z całą odpowiedzialnością możemy powiedzieć, że Czarna Górna jest idealna dla turystów preferujących aktywny wypoczynek. Masyw Śnieżnika (Masyw Śnieżnika), na którym znajduje się Czarna Góra wyróżnia się dużymi opadami śniegu oraz urozmaiconą rzeźbą terenu. Początkujący, zaawansowani, jak i zupełni profesjonaliści w narciarstwie – znajdą tu trasy odpowiadające ich umiejętnościom. Na przestrzeni ostatnich lat bardzo też zmieniła się baza noclegowa (Czarnej Góry). Obecnie składają się na nią wyłącznie nowoczesne noclegi.

Miejscowość może się również pochwalić jednymi z największych tras narciarstwa biegowego. Nad swoją formą można pracować wzdłuż ponad 400-kilometrowej trasy. Na miejscu znajduje się również wypożyczalnia niezbędnego sprzętu sportowego. Tym, którzy dopiero co zaczynają swoją przygodę z narciarstwem biegowym, polecamy ofertę jednej spośród wielu szkół narciarskich. Pod okiem instruktora można zapoznać się z meandrami tego sportu. Niestety nie wszędzie można dostać się szlakami narciarskimi. Leśne ścieżki, pokryte grubą warstwą śniegu najlepiej pokonywać skuterem. Na miejscu pod okiem instruktora można nauczyć się obsługi tych urządzeń. Funkcjonuje również wypożyczalnia skuterów śnieżnych.

Nie sposób też będąc w górach, nie wybrać się na piesze wycieczki. Masyw Śnieżnika, w pasmie którego znajduje się Czarna Góra, obfituje w gęste, dobrze oznakowane piesze szlaki. Bez trudu dotrzemy na najpopularniejsze szczyty nawet z małymi dziećmi. To najlepszy sposób na poprawę słabej kondycji. Do tego trzeba dodać wspaniałe okoliczności przyrody. Nad kondycją można pracować trenując niezwykle popularny w ostatnim czasie nordic walking. Spacer z kijkami wzdłuż wspaniałych szczytów, z przepiękną górską panoramą Ziemi Kłodzkiej, dostarczy nam niezapomnianych widoków.

Zróżnicowana rzeźba terenu jest też prawdziwym rajem dla zapalonych rowerzystów. Co więcej, na terenie Czarnej Góry organizowane są nawet ważne wyścigi rowerów o ogólnopolskiej renomie. W Czarnej Górze nie sposób się nudzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>