Aktywny wypoczynek w Busko-Zdroju

Jeżeli zakładamy, że do Buska-Zdroju wybieramy się między innymi po to, by podreperować swoje zdrowie to na pewno będziemy zainteresowani także wszelkimi możliwościami na zaaranżowanie sobie aktywnego wypoczynku. Zatem niezależnie od tego, czy będziemy woleli spacerować, chodzić z kijami, czy też jeździć na rowerze, na pewno przed przyjazdem do uzdrowiska, będziemy poszukiwać rozmaitych informacji na temat szlaków. Baza noclegowa dopasowana jest do każdego rodzaju turystów. Zarówno do tych, którzy oczekują najwyższego komfortu a także najwyższej jakości obsługi, jak i również tych, którzy chcą się tylko gdzieś przespać, ponieważ cały dzień spędzają praktycznie poza obiektem. Rezerwując noclegi w Busku [na-] z powodzeniem dopasujemy określone standardy do naszych oczekiwań.

Jednym z najpopularniejszych szlaków jest oznaczony kolorem czerwonym, który łączy Busko-Zdrój z Solcem. W ten sposób mamy do pokonania około 27 kilometrów drogi. Taka trasa na jednodniową przejażdżkę rowerem jest jak najbardziej korzystna. Jest to niezwykle malownicza trasa pozwalająca nam zobaczyć tutejsze pozostałości po historycznej architekturze. Na pewno po drodze miniemy ciekawy rezerwat, który wyróżnia się nieco podmokłymi terenami. Jednak prawdziwą atrakcją na tym szlaku są drewniane obiekty sakralne a dokładniej mówiąc świątynie. Ponadto mijamy prawdziwe cudeńko, mianowicie rzekę zasilaną źródełkiem o specyficznych właściwościach chemicznych. Inną malowniczą trasą  jest szlak niebieski. Co prawda prowadzi on z Pińczowa do Wiślicy, ale jak możemy się domyślać, również tutaj napatrzymy się na piękne rejony, szczególnie pod względem walorów przyrodniczych. Tym bardziej, że po drodze mijamy ciekawy rezerwat „Skorocice”, który rozciąga się na powierzchni ponad 7 hektarów. Naprawdę jest co zwiedzać.

Będąc w tym regionie koniecznie trzeba zajrzeć na most skalny, który rozciąga się nad specyficzną grotą. Szlak zielony jest już znacznie dłuższy więc niekoniecznie trzeba pokonać go jednego dnia. Za to można spokojnie powiedzieć, że jest on wyjątkowy, ponieważ po drodze z powodzeniem możemy zobaczyć wszystkie najpiękniejsze zabytki i obiekty architektoniczne w regionie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>