Festiwale w Gdyni

Gdynia tętni życiem cały rok. To niesamowite miasto powstało jako wielki projekt wszystkich Polaków i dzisiaj, mimo że zmienił się charakter naszej gospodarki, nie straciło nic ze swojej siły. Dostosowało się za to idealnie do zmieniających się warunków i obecnie jest bardzo ważnym miejscem na mapie kulturalnej Polski. Dodatkowo, ściągają tu tłumy turystów, które planują wypoczywać na plażach Trójmiasta, a często stają się nieświadomie widzami sztuk wystawianych w przestrzeni publicznej.

Jednak Gdynia ma także wiele do zaoferowania dla świadomego widza oraz dla fanów praktycznie każdego gatunku muzycznego. Dodatkowo to miasto, które poradzi sobie z każdą ilością gości, bo baza noclegowa jest tu jedną z największych w Polsce. Pensjonaty, hostele czy hotele (noclegi Gdynia) to tylko część miejsc, gdzie można zarezerwować tutaj noclegi.

Gdynia dodatkowo jest doskonale skomunikowana, zarówno z Warszawą jak i miastami położonymi na zachód i południowy zachód. Jedną z istotniejszych gdyńskich imprez jest tutejsze powitanie lata, zwane CudaWianki. To w sumie nie jedno wydarzenie, a kilkanaście różnych koncertów, parad i towarzyszących im mniejszych imprez. Ze względu na dwa duże teatry w Gdyni, nie brakuje też imprez poświęconych typowo sztukom teatralnym. Najlepsi autorzy sztuk mogą tu też liczyć na nagrody, dlatego co roku pojawiają się na scenie nowe i odważne pomysły. Miłośnicy filmów także znajdą tu coś dla siebie, m.in. mogą wybrać się na Gdynia Film Festiwal, gdzie również nagradza się najlepsze produkcje zeszłego roku.

Fani muzyki jako pierwsze wydarzenie związane z Gdynią wymienią zapewne Open’er Festiwal, jednak warto pamiętać, że to wielkie święto muzyki nie jest jedynym wydarzeniem tego typu w tym mieście. Odbywają się tutaj również koncerty muzyki poważnej, filmowej oraz sakralnej.

Oprócz imprez kilkudniowych, Gdynia jest w stanie zabawić także przez resztę roku. Oprócz multipleksów największych sieci kinowych znajdziemy także małe kina, wyświetlające bardziej ambitne kino, zarówno polskie jak i zagraniczne. Samych galerii i muzeów starczy w Gdyni na tydzień intensywnego zwiedzania. Kilka z nich to punkt obowiązkowy na liście każdego turysty. Byłoby dziwnym wrócić z Gdyni i powiedzieć, że nie odwiedziło się Oceanarium albo „Daru Pomorza”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>