Jedz, podróżuj, żyj – Dziwnówek

Co jest człowiekowi najbardziej potrzebne do szczęścia? Jedną z tych rzeczy jest na pewno jedzenie. Jedzenie towarzyszy człowiekowi zawsze i wszędzie, nieważne jakby próbować się tego pozbyć. Czekolada poprawia humor nieraz w najgorszych sytuacjach. Na wakacjach jedzenie również gra ważną rolę. W Dziwnówku bazy noclegowe (Meteor) oferują wyżywienie. Zazwyczaj są to lekkie śniadania, typu jajecznica albo parówki, a do tego bułki lub chleb. Dodatki to tradycyjnie masełko, dżem, miód, wędlina i ser. Jest to taki tradycjonalizm, jeśli chodzi o jedzenie. Jednak jeśli przejdzie się po miasteczku, oprócz oczywiście licznych budek z lodami i goframi można znaleźć wiele innych potraw.

W Dziwnówku można zjeść wyśmienite naleśniki z najróżniejszymi dodatkami. Jeżeli chcemy zjeść naleśnika na słodko dostaniemy do tego dodatkowo dużą porcję bitej śmietany i słodkiego sosu. Jeżeli wolimy coś treściwszego, zamiast bitej śmietany i słodkości dostaniemy ocet balsamiczny – do naleśników z serem i szynką jest idealny. Jest to coś, co jednak cała rodzina uwielbia – każdy znajdzie coś dla siebie, dobierze odpowiednie dodatki i voilà – niebo w ustach.

Niedaleko ronda w centrum Dziwnówka jest jadłodajnia serwująca typowe obiady. Gulasze, schabowe, pierogi i inne pełne obiady. Do tego zupa dnia i gwarancja nasycenia gwarantowana. Zawsze mają tam ruch, nieważne o której godzinie się tam pójdzie – podają także śniadania. Ceny nie są wygórowane, a nawet nieduże w porównaniu do porcji, jakie serwują.

Nie da się jednak zaprzeczyć, że stoiska z lodami włoskimi są najczęstszym widokiem nad morzem. Jednak kiedy znajdzie się niedaleko plaży lodziarnię, w której serwują lody w gałkach własnej roboty – gwarancja smaku. Są niewątpliwie najlepsze, dodatkowo jeśli polać je odpowiednią polewą – ciężko będzie znaleźć coś lepszego.

Najzabawniejsze co można spotkać nad morzem? Stoisko z oscypkami. Zaraz obok tego powinno stać stoisko z laskami i góralskimi kapciami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>