Podziemny labirynt i inne miejsca w Wieliczce

Wieliczka jest jednym z najbardziej ciekawych miejsc pod kątem historycznym i turystycznym. Znajduje się w województwie małopolskim, 15 km od Krakowa. Dlaczego Wieliczka jest tak ciekawym miejscem? Wszystko za sprawą przepięknej kopalni soli, którą odwiedza rocznie ponad milion turystów.

Kopalnia soli w Wieliczce to prawdziwy labirynt, który składa się z 300 km podziemnych chodników, jest to zarazem najcenniejszy zabytek kultury materialnej i myśli technicznej. Z tego też względu kopalnia została wpisana na Światową Listę Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO (w 1978 roku)⇶ klik. Chcąc zwiedzić kopalnię trzeba poświęcić 2 godziny. Jest kilka alternatywnych tras. Niewątpliwie najbardziej cenionym przez turystów elementem kopalni jest Kaplica Św. Kingi oraz multimedialna Kaplica Św. Jana Pawła II, działająca od 2014 roku.

Zabytki w Wieliczce

Kopalnia Soli to nie jedyne miejsce, które warto zobaczyć przebywając w tym miejscu. Jest tu również sporo innych zabytków jak np. Zamek Żupny, Kościół Św. Sebastiana, Plac Konopków oraz Kościół Św. Klemensa. Te zabytki również warto zobaczyć będąc w Wieliczce.
Jeśli zawitacie do Wieliczki, a będziecie mieć czas, to warto poświęcić jeden dzień i wybrać się w przepiękne Pineny ⇶ klik.

Atrakcje dla turystów

Baza noclegowa jest tak szeroko rozwinięta, że łatwo można znaleźć tu odpowiedni nocleg ⇶ Meteor. Dzięki temu,  zobaczymy wszystkie atrakcje turystyczne, które oferuje nam to miasto, bez zbędnego pośpiechu. Jedną z ciekawszych atrakcji jest obraz 3D Solny Świat. Obraz ten powstał na płycie Rynku Głównego w 2012 roku. Jest to największy obraz tego typu w całym kraju, dlatego jest tak ciekawy pod względem turystycznym. Kolejną ciekawą atrakcją turystyczną jest Tężnia Solankowa, która dla turystów przyjeżdżających do Wieliczki jest dostępna od 2014 roku. W tym miejscu turyści mogą zwiedzać zdrowotnie na parterze, tarasie widokowym oraz wieży. Ten, kto lubi spędzać czas wolny aktywnie, może skorzystać z oferty krytej pływali, gdzie dla odwiedzających dostępne są 2 baseny i brodzik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>