Zamość dla każdego

Ostatnio była mowa o bogatej w kulturalne atrakcje Gdyni (BiuletynFotograficzny). Ten post pokaże Wam równie interesujące miejsce, pełne ciekawych wydarzeń i atrakcji. Zamość to miasto historii i architektury, ale równocześnie kultury i muzyki. Centrum nieustannie tętni życiem, a kalendarz wydarzeń jest szczelnie wypełniony interesującymi imprezami o charakterze rozrywkowym oraz edukacyjnym. Miejscowość oferuje turystom możliwości wszechstronnego wypoczynku: od zwiedzania cennych zabytków perły polskiego renesansu po rekreację w lokalnych parkach oraz na terenie doskonale wyposażonych obiektów sportowych.

A zatem, dlaczego to właśnie Zamość będzie idealnym celem rodzinnego wypadu? Osoby, dla których urlop wiąże się głównie z odpoczynkiem od rutyny codziennego życia i regeneracją rozładowanych akumulatorów, z pewnością docenią obecność zacisznych obszarów zielonych. Na terenie zamojskiego parku miejskiego znajduje się malowniczy staw, w którym turyści mogą obserwować licznych przedstawicieli lokalnej fauny. Zainteresowanie najmłodszych uczestników wycieczki wzbudzą zapewne kaczki, które wyjątkowo upodobały sobie to spokojne miejsce. W parku nie brak spacerowiczów przechadzających się zadbanymi alejkami, wieczorną porą można tutaj spotkać licznych biegaczy. Dodatkową atrakcją jest możliwość wypożyczenia kajaków i zobaczenia tego urokliwego miejsca z oryginalnej perspektywy. Turyści chętnie decydują się na skorzystanie z tej opcji spędzania wolnego czasu. Alternatywą może być przejażdżka dorożką (Wikipedia). Taka atrakcja posiada długą tradycję – bryczki funkcjonowały w Zamościu już w I połowie XX wieku. Obecnie jest to przede wszystkim ciekawa forma zwiedzania miasta oraz sposób na zaznanie chwili przyjemności. Dorożkarze oferują swoje usługi nie tylko w parku miejskim, lecz również na terenie centralnej części miasta. Przebywając w Zamościu warto poświęcić choć jeden wieczór na spacer po cudownie oświetlonych uliczkach miasta. Obowiązkowym punktem takiej przechadzki jest Rynek Wodny, na którym zainstalowano interaktywną fontannę. Zmieniające swoją kolorystykę strumienie wody tworzą bajeczną atmosferę, oczarowując widzów przyglądających się temu wyjątkowemu spektaklowi, w którym główną rolę odgrywa światło oraz woda.

Zamość to miasto dla każdego. Pasjonaci historii znajdą tutaj wspaniałe zabytki, fani muzyki będą mogli wziąć udział w interesujących festiwalach. Również osoby pragnące odpoczynku docenią niezliczone możliwości spędzania urlopu. Miejscowość kusi rozwiniętą bazą noclegową (Meteor), w skład której wchodzą obiekty o wysokiej klasie i sympatycznej, zachęcającej do powtórnych odwiedzin atmosferze. Zamość jako miejsce wypoczynku na pewno nikogo nie rozczaruje. Szeroki wachlarz możliwości noclegowych sprawia, że każdy znajdzie tu odpowiednie dla siebie miejsce do spania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>